Jolanta Musielak

Volkswagen Poznań

Jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na wydziale Nauk Społecznych oraz w ramach studiów MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym uzyskała stopień akademicki Master of Business Administration Europejskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej ESCP-EUROPE w Berlinie. Pracuje w Volkswagen AG od ponad 22 lat. Początek pracy w koncernie to współtworzenie działu personalnego Volkswagen Motor Polska Sp. z o. o. w Polkowicach. Następnie przez rok pracowała w Niemczech w Dziale Personalnym koncernu Volkswagen w Wolfsburgu.

W 2001 r. objęła funkcję Kierownika Działu Personalnego spółki Volkswagen Poznań, gdzie była odpowiedzialna za realizację koncernowej strategii personalnej. Od 2009 r. Jolanta Musielak pełniła w spółce Volkswagen Poznań funkcję Dyrektora Personalnego.

4 maja 2010 r. została powołana na stanowisko Członka Zarządu ds. personalnych i organizacji spółki Volkswagen Poznań. Od ponad 15 lat współpracuje z uczelniami wyższymi, m.in. Politechniką Poznańską oraz Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. Współtworzyła m.in. koncepcję studiów dualnych oraz Engineer Development Programm.

Zainicjowała wiele nowych programów edukacyjnych dotyczących kształcenia zawodowego oraz studiów dualnych. Jest aktywnym uczestnikiem wielu gremiów z obszaru HR i prawa pracy, m.in. Platformy HR. Pełni funkcję przewodniczącej Rady Uczelni Politechniki Poznańskiej. Jest członkinią Klubu Partnera Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego, członkinią Rady Biznesu i Nauki Wydziału Prawa i Administracji oraz Społecznej Rady Programowej Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Jolanta Musielak