Jacek Kowalski

Orange Polska

Od 2011 r. Członek Zarządu ds. Human Capital w Orange Polska. Wcześniej pełnił funkcję Dyrektora Wykonawczego ds. Zasobów Ludzkich oraz Dyrektora Pionu Zarządzania Kompetencjami i Rozwojem Pracowników. Przygodę z Orange rozpoczął jako menedżer ds. szkoleń oraz HRBP dla sprzedaży w PTK Centertel.

Przed Orange kierował zespołem dostarczającym usługi doradcze B2B w zakresie rozwoju, szkoleń i organizacji, pracując jako dyrektor i Członek Zarządu w Infor Training (Grupa Wydawnicza INFOR). Karierę rozpoczął w sektorze edukacyjnym jako nauczyciel w szkole prywatnej. Jest pasjonatem tematów Human Capital. Przez całą zawodową karierę angażował się w liczne projekty transformacyjne i zarządzanie zmianą.

Jest menedżerem, który cały czas odczuwa wielką satysfakcję z pracy w inteligentnych zespołach. Szczególnie tych Orangowych, choć nie tylko. Uwielbia uczyć się przez praktykę. Bliskie są mu koncepty to: Organizacja Ucząca Się (P. Senge) oraz Refleksyjny Praktyk (D. Schon). Jest członkiem nieformalnej grupy pasjonatów Human Explorers wymieniającej się doświadczeniami. Członek Rady Programowej Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami. Uczestnik inicjatywy Liderzy Pro Bono. Przewodniczący Rady Nadzorczej PTE Orange.

Jacek Kowalski