Kilkudziesięciu ekspertów w zakresie prawa pracy, kadr i kształtowania kompetencji. Przedstawiciele biznesu oraz administracji. 

FOTO MCE22.jpg
Marcin Cetnarowicz
Radca prawny, Partner w SSW Pragmatic Solutions

Lider praktyki prawa pracy. Doświadczony prawnik z kilkunastoletnią praktyką zawodową w szeroko rozumianym prawie pracy i HR. Uczestnik i prelegent wielu konferencji, autor artykułów i wypowiedzi eksperckich w prasie branżowej. Aktywny uczestnik prac legislacyjnych nad aktami prawnymi w zakresie prawa pracy.

Jarek Dabrowski2.jpg
Jarosław Dąbrowski
Dyrektor ds. Technologii, Członek Zarządu IGT Poland

Z firmą związany od 1991 roku. Uczestniczył w uruchomieniu pierwszego systemu on-line IGT w kolekturach Totalizatora Sportowego. Od 2008 roku odpowiedzialny za dostawy technologiczne oraz wdrażanie systemów loteryjnych IGT dla klientów we Wschodniej Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce.

Nadzorował wdrożenie oprogramowania on-line między innymi dla loterii na Słowacji, w Estonii, Szwajcarii, Izraelu, Turcji i na Litwie. Ma na koncie sukces konwersji systemu on-line dla najbardziej zaawansowanej na świecie technologicznie loterii Veikkaus w Finlandii. Jako szef warszawskiego centrum technologicznego IGT w Polsce, między innymi aktywnie wspiera działania na rzecz zwiększenia liczby kobiet pracujących w branży nowych technologii. Nagrodzony w 2017 roku przez Fundację Edukacyjną Perspektywy za swoją działalność w tym obszarze. W wolnych chwilach oddaje się pasji fotografowania samolotów.

Monika Hryniszyn Randstad2.jpg
Monika Hryniszyn
Dyrektor linii biznesowej HR Consultancy i Dyrektor Personalny w Randstad

Dyrektor linii biznesowej HR Consultancy i Dyrektor Personalny w Randstad - firmie HR będącej nr. 1 na świecie. Posiada blisko 20 letnie doświadczenie w obszarze HR zarówno wspierając klientów jak i działają wewnątrz organizacji, choć nie ilość lat, a ilość przeprowadzonych zmian świadczy o jej doświadczeniu. Przed rozpoczęciem pracy na obecnym stanowisku pracowała w consultingu i prowadziła międzynarodowe projekty z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi dla klientów firmy Accenture. Wcześniej piastowała stanowisko Dyrektora Personalnego w firmie Statoil. Od wielu lat buduje marki pracodawców i dba o kreowanie angażującego środowiska pracy.  Absolwentka Psychologii i Coach. 

Agnieszka_Krzemień_Manpower.jpg
Agnieszka Krzemień
Manager linii biznesowej Right Management, ManpowerGroup

Zarządza rozwojem biznesu i marki Right Management w ManpowerGroup. Koordynuje projektowanie i realizację dedykowanych programów w zakresie: career mobility, outplacement, zarządzanie talentami oraz budowania przywództwa w organizacji. Ekspert w obszarze zarządzania różnorodnością w organizacji i rozwoju kompetencji na rynku w dobie transformacji cyfrowej. Jako Lider Projektu Experis Academy w Polsce współtworzy rozwiązania dla Klientów w zakresie rozwoju kompetencji kandydatów i pracowników na współczesnym rynku pracy (programy up-skillingu i re-skillingu). Realizuje indywidualne i grupowe programy rozwojowe dla osób w momencie zmiany, a także aktywnie wspiera osoby w procesie świadomego budowania dalszej ścieżki kariery. Wykładowca na studiach podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu.

ola piotrowska2.jpg
Adw. Aleksandra Piotrowska
Ekspert ds. ochrony danych

Audytor wiodący ISO/IEC 27001. Doradza w zakresie stosowania przepisów o ochronie danych osobowych oraz prowadzi w tym obszarze szkolenia. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada znaczące doświadczenie we współpracy z międzynarodowymi grupami kapitałowymi, gdzie odpowiada za ochronę prawną obszaru związanego z szeroko pojętym bezpieczeństwem informacji. W tym zakresie współpracuje także z bankami, dla których tworzy wewnętrzne procedury oraz przygotowuje opinie prawne. Współautorka książki "Ustawa o ochronie danych osobowych - komentarz."

Anna Wicha12.jpg
Anna Wicha
Prezes Zarządu Polskiego Forum HR

Od blisko 20 lat na związana z firmą Adecco, gdzie w 2007 r. objęła stanowisko dyrektora generalnego. W latach 2010-2011 i 2014-15 odpowiadała także równolegle za całokształt działań strategicznych Adecco w Rumunii.  Od 2010 r. pełni funkcję prezesa zarządu Polskiego Forum HR. Jest także członkiem zarządu Konfederacji Lewiatan. Przez 8 lat była członkiem zarządu WEC World Employment Confederation  -  organizacji reprezentującej agencje zatrudnienia w Europie.

Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową oraz Institute of Management Development w Lozannie. W 2015 i 2016 roku znalazła się na listach  Staffing Industry Analysts’ Global Power 100 Women in Staffing  i Women in Staffing The International  50 -  czyli wśród 100 i 50 najbardziej wpływowych kobiet branży rekrutacyjnej na świecie.  W 2017 r. uplasowała się w pierwszej dziesiątce Rankingu 100 Kobiet Biznesu publikowanym przez Puls Biznesu. Przez Magazyn „Osobowości i Sukcesy" nagrodzona tytułem Człowiek Sukcesu 2019.  Jest członkiem Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Anna Wicha jest cenionym ekspertem branży HR w Polsce i Europie. Aktywnie uczestniczy – także na forum rządowym i parlamentarnym -  w procesach tworzenia i opiniowania prawa. Jako uznany panelista bierze czynny udział w istotnych - polskich i międzynarodowych  konferencjach oraz sympozjach - dotyczących rynku pracy.

FOTO PWY22.jpg
Paweł Wyrębek
Adwokat w SSW Pragmatic Solutions

Specjalista w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej pracodawców w zakresie indywidualnego i zbiorowego prawa pracy. Paweł jest również doktorantem w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej WPiA UW, gdzie przygotowuje rozprawę doktorską z zakresu zbiorowego prawa pracy.

Baczewski Grzegorz ok.jpg
Grzegorz Baczewski
Dyrektor Generalny Konfederacji Lewiatan

Dyrektor Generalny Konfederacji Lewiatan. W ramach BusinessEurope zasiada w Executive Commitee, który odpowiada za strategiczne kierunki działania tej organizacji. Nadzoruje funkcjonowanie biura Lewiatana w Brukseli. Członek Rady Dialogu Społecznego. Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej ZUS   i były przewodniczący Rady Rynku Pracy. Doktor ekonomii, adiunkt w Instytucie Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego. Wykłada m.in. ekonomię i ekonomikę rynku pracy.

W latach 2008-2013 pracował w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, gdzie pełnił funkcję dyrektora Departamentu Analiz Ekonomicznych i Prognoz. Odpowiadał za realizacje projektów systemowych w obszarze polityki społecznej i zatrudnienia o łącznej wartości 32 mln zł. Podczas pracy w MPiPS był Krajowym Koordynatorem Programu Solidarność Pokoleń - Działania na rzecz Aktywizacji Osób po 50 roku życia, przewodniczącym Rady Społecznej 50+ przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej.

Marcin Banaszkiewicz

Trener, ekspert employee advocacy, prowadzi własną firmę. Zaprojektował i zrealizował pierwsze w Polsce  szkolenie Strategia Marki Personalnej oparte na Inbound Marketing. Projektuje i wdraża programy Employee Advocacy.

Emilia Brzóska.jpg
Emilia Brzóska
Fundacja GrowSPACE

Dyrektorka ds. Programów Well-beingowych. Promotorka programów well-being w organizacjach. Zwolenniczka strategicznego podejścia do troski o zdrowie fizyczne i psychiczne w firmach. Wspiera HR/EB/PR w budowaniu unikalnego środowiska pracy.

r. pr. Przemysław Ciszek
Partner Zarządzający C&C Chakowski & Ciszek 

Radca prawny i wykładowca prawa pracy na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Współtworzył Departament Prawa Pracy i Prawa Europejskiego w międzynarodowej kancelarii w Warszawie. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje współpracę z Departamentem Prawnym Głównego Inspektoratu Pracy oraz szkolenia dla inspektorów pracy. Specjalizuje się w tematyce indywidualnego prawa pracy, a w szczególności w problematyce czasu pracy. Realizuje projekty z zakresu szeroko pojętej optymalizacji czasu pracy głównie w branży produkcyjnej i energetyce. Jest autorem wielu publikacji z zakresu polskiego i europejskiego prawa pracy.

Michał Duniec
Prezes Zarządu Analizy Online

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Vlekho Business School w Brukseli. Licencjonowany makler papierów wartościowych (numer licencji 2868). Ukończył program managerski w ICAN Institute (Harvard Business Review). Z rynkiem kapitałowym związany od 2006 roku. Karierę zawodową rozpoczynał w obszarze sprzedaży w Banku Zachodnim WBK oraz w Investment Fund Managers. 
W 2007 dołączył do zespołu Analizy Online, gdzie pracował kolejno na stanowiskach Analityka, Starszego Analityka, a następnie Dyrektora Działu Analiz. Od 2014 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Analizy Online, odpowiedzialnego za obszar analiz, sprzedaży i marketingu. Jest również Przewodniczącym Rady Nadzorczej spółki zależnej KupFundusz SA. Wieloletni prelegent konferencji finansowych i trener prowadzący szkolenia dla sieci sprzedaży. 

Rafał Fabisiak
Radca Prawny Volkswagen Poznań Sp. z o.o.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Praktyk, jako prawnik in-house specjalizujący się, od ponad 20 lat, w zagadnieniach  prawa pracy, w szczególności w tematyce czasu pracy, relacji ze związkami zawodowymi oraz zakładowych źródeł prawa pracy. Członek Wielkopolskiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Uczestnik prac przy komisjach sejmowych nad nowelizacją kodeksu pracy. Prowadzi również działalność szkoleniową z zakresu prawa pracy.

Fedorczuk Monika ok.jpg
Monika Fedorczuk
Ekspertka ds. rynku pracy w Konfederacji Lewiatan

Członek Rady Rynku Pracy przy Ministrze Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz zespołów Rady Dialogu Społecznego.
W latach 2012 – 2018 pracowała w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, najpierw w  Departamencie Partnerstwa i Dialogu Społecznego, później w Departamencie Funduszy. Brała udział w pracach legislacyjnych nad nowelizacją ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, badaniach efektywności podstawowych instrumentów rynku pracy oraz przygotowaniu planu finansowego Funduszu Pracy.
Ekspertka w wielu projektach krajowych i międzynarodowych dotyczących, autorka publikacji z zakresu polityki zatrudnienia, rynku pracy i dialogu społecznego.


 

Małgorzata Furtak.png
Małgorzata Furtak
Manager of Career Development Initiatives, Santander Bank Polska

Specjalizuje się w tworzeniu strategicznych programów rozwoju pracowników. Tworzy kompleksowe plany  rozwoju karier w dużych, wielokulturowych przedsiębiorstwach. Promuje skuteczne i mierzalne strategie troski o dobrostan  pracowników.
 

Anita Gwarek.jpg
Anita Gwarek
Dyrektor Departamentu Prawa Pracy, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii

Prawnik, legislator, dyrektor Departamentu Prawa Pracy w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Uczestniczka procesu legislacyjnego związanego zwłaszcza ze zmianami w przepisach Kodeksu pracy. Od wielu lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach prawa pracy prowadząc wykłady i uczestnicząc w konferencjach.

Monika Hryniszyn Randstad.jpg
Monika Hryniszyn
Dyrektorka linii biznesowej HR Consultancy i Managing Director RandstadRisesmart, ekspertka Polskiego Forum HR

Dyrektor linii biznesowej HR Consultancy i Dyrektor Personalny w Randstad - firmie HR będącej nr. 1 na świecie. Posiada blisko 20 letnie doświadczenie w obszarze HR, choć nie ilość lat, a wdrożonych projektów i przeprowadzonych zmian świadczy o jej doświadczeniu. Przed rozpoczęciem pracy na obecnym stanowisku pracowała w consultingu i prowadziła międzynarodowe projekty z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi dla klientów firmy Accenture. Wcześniej piastowała stanowisko Dyrektora Personalnego w firmie Statoil (obecnie CircleK). Od wielu lat buduje strategie i procesy HR dla pracodawców i dba o kreowanie angażującego środowiska pracy.  Absolwentka Psychologii i Coach. 

Agnieszka Jagiełka
Partner Zarządzający oraz Head of Sales and Marketing w Lee Hecht Harrison Polska, ekspertka Polskiego Forum HR

20 lat doświadczenia w konsultingu głównie w obszarze zarządzania zmianami, outplacemencie, rozwoju kompetencji menedżerskich oraz komunikacji w projektach reorganizacyjnych. Członek zarządu LHH Polska, odpowiedzialna bezpośrednio za rozwój biznesu poprzez pracę oraz kierowanie zróżnicowanym wiekowo i pokoleniowo zespołem sprzedaży. Certyfikowany asesor SHL oraz narzędzi do oceny 360 stopni OSTENDI Polska. Z wykształcenia psycholog (Uniwersytet Warszawski)

Julianna Jakubowska
Zastępca Dyrektora Biura Redakcji i Szkoleń

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Prawa i Administracji, studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami oraz z zakresu coachingu i mentoringu na SWPS i Laboratorium Psychoedukacji. Dotychczasowa kariera zawodowa i doświadczenie związane było ze sprzedażą w branży elektroenergetycznej i współpracą z Zakładami Energetycznymi, Generalnymi Wykonawcami, inspektorami nadzoru i projektantami.  

Od maja 2020 Zastępca Dyrektora w Biurze Relacji z Klientami PFR Portal PPK. Zainteresowania: coaching, śpiew, taniec.

Iwona Janus.png
Iwona Janus

Psycholog, doradca, ekspert troski o dobrostan człowieka. Prowadzi własną poradnię psychologiczno-pedagogiczną oraz Fundację GrowSPACE, która promuje strategiczne podejście do programów well-being, ze szczególnym uwzględnieniem zdrowia psychicznego. Doradza w tym zakresie firmom.

Marcin Jóźko.png
Marcin Jóźko
Zastępca Dyrektora Biura Redakcji i Szkoleń

Lokalne Badania Społeczne, Socjolog i lider projektów badawczych. Badacz, analityk, konsultant, autor licznych raportów i opracowań, publicysta i redaktor. Lider przeszło 1000 projektów badawczych, wśród nich dotyczących wspierania przedsiębiorczości, rynku pracy i polityki społecznej.

Agata Kałwińska
Prawnik w MDDP Olkiewicz i Wspólnicy

Specjalizuje się w doradztwie obejmującym zagadnienia z zakresu prawa pracy oraz prawa korporacyjnego. Doradza w zakresie zatrudniania cudzoziemców, w tym m.in. delegowania pracowników w ramach UE oraz państw trzecich, legalizacji pobytu oraz rozliczeń podatkowych cudzoziemców w Polsce.

Anna Karaszewska
Prezeska Zarządu Jobs First

Wcześniej CEO Ingeus, międzynarodowego lidera w przywracaniu osób pozostających bez pracy do nowego zatrudnienia. Ekspertka w obszarze zatrudnienia, posiadająca ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe pracy w biznesie w zakresie restrukturyzacji, rozwoju kompetencji, rynku pracy i polityki zatrudnienia. Pełniła funkcje menadżerskie w firmach międzynarodowych różnych branż oraz organizacjach biznesowych. Współtworzyła w Polsce partnerstwa publiczno-prywatne w zakresie skutecznych programów zatrudnienia.  
Członkini Rady Rynku Pracy, organu doradczego przy Ministrze Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej. Przewodnicząca Rady Nadzorczej Polskiego Związku Pracodawców Konsultingu przy Konfederacji Lewiatan. Członkini Rady Głównej Konfederacji Lewiatan. Prezeska Kongresu kobiet.

Kinga Kleczewska
Dyrektor ds. personalnych, COLAS POLSKA sp. z o.o.

Praktyk z kilkunastoletnim doświadczeniem HR. Doświadczenie zdobywała w takich organizacjach jak, m.in. KREISEL, Kompania Piwowarska. Od ponad 5 lat zarządza zespołem HR w grupie Colas w Polsce – w obszarach kadr i płac, HR oraz ochrony danych osobowych. W 2019 roku była odpowiedzialna za przejęcie i integrację HR oddziałów bitumicznych SKANSKA do spółki Colas, która w wyniku przejęcia powiększyła się ponad dwukrotnie. Obszary specjalizacji – reorganizacje i integracje biznesowe, projektowanie i wdrażanie kompleksowego systemu HR, zarządzanie zmianą.Zwolennik podejścia procesowego w kontekście zarządzania personelem i stosowania narzędzi analitycznych przy podejmowaniu decyzji biznesowych.

Tomasz Klekowski

Ekspert i popularyzator tematyki cyfrowej transformacji gospodarki i wpływu technologii na społeczeństwo. Jest twórcą studiów Biznes.AI, wykładowcą studiów MBA i podyplomowych oraz współpracownikiem grupy doradczej Ockham. Współpracuje z think tankami w Polsce i zagranicą. Jest inwestorem w funduszach VC i startupach. Działa na rzecz gospodarki będąc Członkiem Rady Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości współpracownikiem Konfederacji Lewiatan i Związku Pracodawców Technologii Cyfrowych Lewiatan oraz ekspertem Sektorowej Rady ds. Kompetencji Informatyka. Umieszczony przez Polskie Towarzystwo Informatyczne wśród 100 osób o największym wpływie na rozwój kompetencji cyfrowych w Polsce w 2019 roku. W ciągu ponad 20 lat kariery w międzynarodowych korporacjach był między innymi dyrektorem odpowiedzialnym za rozwój rynku technologii Data Center i Internetu Rzeczy w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, zajmując się sztuczną inteligencją, analityką danych, technologiami chmurowymi, segmentem HPC, 5G oraz cyberbezpieczeństwem.

Agata Kłodzińska
Ekspert ds. ochrony danych, ODO 24 

Adwokat. Swoje zainteresowania koncentruje na obszarze prawa nowych technologii, które łączy z ochroną danych osobowych poprzez wykonywanie zadań inspektora ochrony danych na rzecz (między innymi) klientów z branży IT.  Audytor wiodący ISO/IEC 27001.  

Współautorka poradnika: "Jak przygotować się do kontroli". 

Łukasz Komuda

Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych UW, ponad 20 lat doświadczenia w roli dziennikarza ekonomicznego i redaktora w prasie oraz mediach elektronicznych. W latach 2009-2012 zastępca redaktora naczelnego i p.o. redaktora naczelnego miesięcznika „Businessman.pl”. Od siedmiu lat w sektorze pozarządowym. Na stałe związany z Fundacją Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, gdzie pełni stanowisko eksperta rynku pracy i redaktora portalu Rynekpracy.org. Jest członkiem rady programowej Fundacji Aktywizacja i współpracuje m.in. z agencją zatrudnienia Randstad, Komitetem Dialogu Społecznego Krajowej Izby Gospodarczej, Fundacją IDEA Rozwoju, Towarzystwem „Więź”, „Krytyką Polityczną” i OKO Press. Tłumacz z języka angielskiego – przełożył „Finanse po zawale. Od euforii finansowej do gospodarczego ładu” Paula Dembinskiego oraz „Kryzys ekonomiczny i kryzys wartości” Simony Beretty i Paula Dembinskiego.

Dawid Korczyński
Regionalny Ekspert PPK w Biurze Relacji z Klientami

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i American Development Foundation - University of Illinos i Politechniki Lubelskiej Departament of Marketing and Human Resources. Ukończył wiele kursów i szkoleń.   Posiada długoletnie doświadczenia w marketingu, zarządzaniu zespołem, organizacji i prowadzeniu szkoleń, projektów, zorientowanych na budowę i rozwój produktu i marki. Przez lata związany z przemysłem farmaceutycznym i konferencyjnym. Od grudnia 2018 Regionalny Ekspert PPK w Biurze Relacji z Klientami odpowiedzialny za region lubelski i mazowiecki.

Agnieszka_Krzemień_Manpower.jpg
Agnieszka Krzemień
Right Management Leader, ekspertka Polskiego Forum HR

Zarządza rozwojem marki Right Management (ManpowerGroup) w Polsce. Współpracuje na poziomie strategicznym i operacyjnym z organizacjami w momencie zmian, przy projektach fuzji i przejęć oraz restrukturyzacji, budując strategie zarządzania talentami, w tym mobliności talentów. Koordynuje projektowanie i realizację dedykowanych programów w obszarze redemployment oraz outplacement. Z branżą HR związana od 2007. Trener, certyfikowany konsultant kariery, coach, certyfikowany konsultant Hogan Assessment, wykładowca na uczelniach wyższych w zakresie HRM i coachingu.

Monika Krześniak-Sajewicz 
Dziennikarka ekonomiczna portalu Interia.pl, zajmuje się m.in. tematyką emerytalną, prowadzi serwis ppk.interia.pl
Ewa Łabno-Falęcka
Head of Corporate Communication and External Affairs & PR, Mercedes-Benz Manufacturing Poland

Z wykształcenia filolożka. Studiowała w Krakowie, Berlinie i Fryburgu Bryzgowijskim. W latach 1993-1999 pełniła funkcję radcy do spraw kultury w Ambasadzie RP w Bonn. Od 1999 związana z koncernem Daimler w Polsce. Jest współzałożycielką i prezeską Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego (2006-2010) i Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (2008-2012). Laureatka wielu nagród branżowych, m.in. Golden Arrow, PRotony, dwukrotnie „Dyrektor Marketingu Roku” w konkursie MediaRun, dwukrotnie nominowana do nagrody European Excellence Award; Grand Prix „Businesswoman of the Year” w kategorii „Korporacja” w konkursie „Sukces pisany szminką” (2017). Odznaczona resortową odznaką „Zasłużona dla Transportu RP”, a także odznaczeniem państwowym Krzyż Zasługi na Wstędze Republiki Federalnej Niemiec.

Agnieszka Malczewska-Gortych.jpg
Agnieszka Malczewska-Gortych
Konsultantka ds. zatrudnienia Jobs First  

Psycholog i rehamenadżerka z wieloletnim doświadczeniem w obszarach HR oraz nterwencji kryzysowych, aktywizacji społecznej i zawodowej osób wykluczonych, a także wsparcia w powrocie do życia społecznego i zawodowego  osób poszkodowanych po ciężkich wypadkach.

Magda Marcinkowska

Od ponad 10 lat współpracuje biznesowo z przedstawicielami działów HR w firmach, doradzając i dzieląc się wiedzą w zakresie rekrutacji i rozwoju pracowników. Obecnie działa w obszarze HR Tech w Emplocity. Przybliża firmom możliwości wykorzystania chatbotów w rekrutacji, onboardingu i komunikacji wewnętrznej, za pomocą których można zautomatyzować schematyczne i powtarzalne procesy, a jednocześnie zbudować pozytywne doświadczenia kandydatów i pracowników.

Anna Misiak, doradca podatkowy, partner w MDDP, szef Zespołu Podatków Osobistych i Doradztwa dla Pracodawców

Ekspert w tematyce związanej z opodatkowaniem i ubezpieczeniem społecznym pracowników oraz osób fizycznych, rozliczaniem polskich oraz zagranicznych dochodów z pracy, kapitałów pieniężnych oraz dochodów z nieruchomości. Posiada szerokie doświadczenie obejmujące m.in. projekty związane z zatrudnianiem i wynagradzaniem personelu, współpracą z osobami na umowach cywilnoprawnych i b2b, obciążeniami podatkowymi i ZUS, świadczeniami pracowniczymi, programami motywacyjnymi dla kadry zarządzającej i personelu. Wspomaga pracodawców w postępowaniach podatkowych i kontrolach ZUS. Posiada szerokie doświadczenie obejmujące doradztwo podatkowe dotyczące spadków, w tym spadków z zagranicy, darowizn, podziału majątku oraz majątkowych rozliczeń małżonków i partnerów.

Beata Molska
Head of Recruitment & Development Xella Polska

Jest psychologiem biznesu, trenerem, coachem, wykładowcą akademickim oraz wieloletnim dyrektorem personalnym. Z branżą HR jest związana od ponad 20 lat. Ukończyła Akademię Leona Koźmińskiego w zakresie Psychologii Biznesu (studia magisterskie) i MBA oraz Podyplomowe Studium Terapii i Treningu grupowego na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie uzyskała certyfikat trenera biznesu. Przez ponad 15 lat pracowała w branży finansowo- ubezpieczeniowej jako Dyrektor Personalny. od 2018 roku pełni rolę Head of Recruitment & Development w Xella Polska Sp. z o. o. – producenta systemów i energooszczędnych materiałów budowlanych (marki Ytong, Silka i Multispor),  gdzie od podstaw zbudowała funkcję „miękkiego HR-u”.Jako certyfikowany coach prowadzi executive coaching, team coaching, szkolenia kadry managerskiej i sił sprzedażowych, a także kompleksowo wdraża strategię personalną w firmie. Skutecznie realizowała takie projekty jak:  wartościowanie stanowisk pracy, zmiany struktury i projekty outplacementowe, restrukturyzacja przy połączeniach lub przejęciach spółek związane z zasobami ludzkimi i inne.

rlisicki_1.jpg
Robert Lisicki
Dyrektor Departamentu Pracy Konfederacji Lewiatan

Absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył aplikację radcowską przy Warszawskiej Okręgowej Izbie Radców Prawnych i uzyskał tytuł radcy prawnego. W latach 2004-2016 pracował w Departamencie Prawa Pracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w którym od 2013 r. pełnił funkcję naczelnika Wydziału. Uczestnik prac legislacyjnych na poziomie unijnym (m.in. nad dyrektywą w sprawie czasu pracy, dyrektywą ws. pracowników tymczasowych) oraz krajowym (m.in. Pracownicze Plany Kapitałowe, zmiany kodeksowych regulacji czasu pracy, umów terminowych). Od wielu lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach prawa pracy, prowadząc szkolenia i wykłady z zakresu prawa pracy. Autor publikacji z zakresu polskiego i unijnego prawa pracy. W Konfederacji Lewiatan odpowiada za obszar międzynarodowego i krajowego prawa pracy oraz koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.
Członek zespołu ds. prawa pracy oraz zespołu ds. ubezpieczeń społecznych Rady Dialogu Społecznego. Członek Rady Konsultacyjnej PPK przy Polskim Fundusz Rozwoju.


 

jmecina_1.jpg
Jacek Męcina
Doradca Zarządu Konfederacji Lewiatan

Prof. UW prawnik i polityk społeczny, specjalizuje się w problematyce prawa pracy, stosunków pracy i dialogu społecznego oraz polityki zatrudnienia i polityki rynku pracy. Od 2000 roku związany z Konfederacją Lewiatan, jako dyrektor departamentu, następnie doradca Zarządu. Od 1993 roku wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, profesor nadzwyczajny w  Instytucie Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego,  wicedyrektor Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych (1997-2000). Był członkiem Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych, wiceministrem gospodarki i pracy (2005), Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej (2012-2015). Obecnie członek Rady Dialogu Społecznego, Przewodniczący Zespołu Prawa Pracy, Członek Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP. Członek rady programowej  dwumiesięcznika Zarządzanie Zasobami Ludzkimi i kwartalnika Dialog Społeczny, kolegium redakcji Polityki Społecznej oraz kwartalnika Rynek Pracy.
Autor ponad 100 książek, artykułów i opracowań z zakresu prawa pracy, stosunków pracy, dialogu społecznego oraz polityki zatrudnienia i rynku pracy.

Agata Miętek
Lider Praktyki Prawa Pracy w Kancelarii Ożóg Tomczykowski

Adwokat, ekspert z ponad 9-letnim doświadczeniem w obszarze indywidualnego i zbiorowego prawa pracy, ubezpieczeń społecznych oraz zatrudnienia cudzoziemców. Adiunkt w Zakładzie Prawa Pracy w Akademii Leona Koźmińskiego i autorka publikacji z zakresu prawa pracy. Ekspert BCC.

Anna Misiak
Doradca podatkowy, partner w MDDP, szef Zespołu Podatków Osobistych i Doradztwa dla Pracodawców

Ekspert w tematyce związanej z opodatkowaniem i ubezpieczeniem społecznym pracowników oraz osób fizycznych, rozliczaniem polskich oraz zagranicznych dochodów z pracy, kapitałów pieniężnych oraz dochodów z nieruchomości. Posiada szerokie doświadczenie obejmujące m.in. projekty związane z zatrudnianiem i wynagradzaniem personelu, współpracą z osobami na umowach cywilnoprawnych i b2b, obciążeniami podatkowymi i ZUS, świadczeniami pracowniczymi, programami motywacyjnymi dla kadry zarządzającej i personelu. Wspomaga pracodawców w postępowaniach podatkowych i kontrolach ZUS. Posiada szerokie doświadczenie obejmujące doradztwo podatkowe dotyczące spadków, w tym spadków z zagranicy, darowizn, podziału majątku oraz majątkowych rozliczeń małżonków i partnerów.

Andrzej Radzikowski
Przewodniczący OPZZ

W strukturach OPZZ pełni funkcje od 1994 roku. Między innymi jako członek Rady OPZZ, a w kadencji 2002-2006 członek Prezydium OPZZ. VIII Kongres OPZZ to już szósty, w którym brał udział.
Za swoją pracę zawodową i działalność społeczną był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Otrzymał między innymi: Brązowy, Srebrny i Złoty Krzyż Zasługi, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Krzyż za zasługi dla ZHP, Złotą Honorową odznakę ZMW, Złotą Odznakę ZNP.


 

Dariusz Rak
Country Manager, Softgarden e-recruiting

Od ponad dziesięciu lat doradza organizacjom jak zoptymalizować procesy HR-owe. Specjalizuje się we wdrożeniach w firmach klasy enterprise. Z powodzeniem współpracował m.in. z Leroy Merlin, Santander Consumer Bank czy Allianz. Prywatnie miłośnik dwóch kółek.

Ania Smułka.PNG
Anna Smułka

Wspiera firmy w realizacji zadań HR’owych przy wykorzystaniu nowych technologii i automatyzacji. Posiada ponad 11-letnie doświadczenie w zakresie sprzedaży i doradztwa w obszarze usług HR. Przez wiele lat związana zawodowo z jednym z największych jobboardów w Polsce, gdzie zarządzała zespołem sprzedażowym i portfelem kluczowych klientów. Pasjonatka HR Tech i wykorzystania social media w rekrutacji oraz Employer Brandingu. Aktualnie angażuje chatboty do pracy dla zespołów HR.

Monika Sońta.jpg
Monika Sońta

Badaczka, facylitatorka, wykładowca w Akademii L. Koźmińskiego. Specjalizuje się w projektowaniu programów komunikacji i zaangażowania pracowników z perspektywy akademickiej i biznesowej. Propaguje interdyscyplinarny dialog pomiędzy marketingiem i HR.

Barbara Surdykowska

Prawniczka, ekspertka do spraw prawa pracy w Biurze Eksperckim Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, korespondentka Europejskiej Fundacji na rzecz Poprawy Warunków Życia i Pracy w Dublinie (Eurofound), ekspert Rady Dialogu Społecznego. Zajmuje się praktycznymi aspektami relacji między pracą a kapitałem w szczególności rokowaniami zbiorowymi, autonomicznym dialogiem społecznym (reprezentantka polskich związków zawodowych w negocjacjach europejskich partnerów społecznych dotyczących digitalizacji środowiska pracy) oraz ponadnarodowym wymiarem stosunków przemysłowych. Obecnie uczestniczy w międzynarodowym projekcie badawczym ARTUS CEE dotyczącym artykułowania na poziomie UE interesów związków zawodowych z Europy Środkowej i Wschodniej

Dominik Swadźba
CEO uPacjenta

Manager, ekspert rynku ochrony zdrowia.  Uczestnik programu “Liderzy Rynku Ochrony Zdrowia w Polsce” oraz członek Stowarzyszenia Młodych Menadżerów Medycyny (MMM). W uPacjenta zajmuje się m.in. wyznaczaniem kierunków rozwoju i odpowiada za kluczowe partnerstwa.

Maciej Szeląg
Country Sales Lead Amazon

Absolwent wydziału Telekomunikacji i Elektroniki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Od początku pracy zawodowej związany z nowoczesnymi technologiami zarówno po stronie ich wykorzystywania w organizacji - Allianz Polska, jak również po stronie dostawców Dell Technology, Microsoft a obecnie Amazon Web Services. Od wielu lat zaangażowany w rozwój wiedzy i adopcji usług chmurowych, obecnie aktywnie wspiera klientów w migracjach oraz projektach z wykorzystaniem usług lidera w tym obszarze - Amazon Web Services. Entuzjasta praktycznego podejścia i efektywnego zarządzania zasobami.

Ewa Ulicz.jpg
Ewa Ulicz
IGT

Dyrektorka ds. Marketingu, ekspertka D&I. Z wykształcenia socjolog, z zawodu marketingowiec, z pasji aktywistka programów troski o zdrowie psychiczne, równość i różnorodność.

Krzysztof Walczak doktor habilitowany nauk prawnych i adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Partner w kancelarii C&C Chakowski & Ciszek

Specjalizuje się w tematyce współpracy pracodawców ze związkami zawodowymi, wynagradzania i motywowania pracowników, a także fuzji, przejęć i restrukturyzacji zatrudnienia.  Jest członkiem Rady Programowej Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami oraz Centrum Nietypowych Stosunków Zatrudnienia Uniwersytetu Łódzkiego.

Anna Wicha1.jpg
Anna Wicha
Dyrektor Sprzedaży w Segmencie Dużych Klientów Poland, Eastern Europe, Middle East and North Africa in The Adecco Group

W Adecco Group od ponad 20 lat. W latach 2007-2019 była prezesem zarządzającym strukturą Adecco w Polsce. Dwukrotnie wspierała Rumunię jako Dyrektor Operacyjny w latach 2010-2011 oraz 2014-2015. Jest uznanym ekspertem w branży HR w Polsce oraz na świecie. Aktywnie uczestniczy w procesach kreowania prawa pracy, jest uczestnikiem wielu konferencji i sympozjów z szeroko rozumianego rynku pracy. Od 2010 jest Prezydentem Polskiego Forum HR, a od 2019 również wiceprezydentem Konfederacji Lewiatan. Blisko związana z Amerykańską Izbą Handlową – przewodniczy Komitetowi HR w ramach tej Izby, uczestniczy również aktywnie w Radzie Biznesu przy Polskim Komitecie Olimpijskim. Przez 8 lat była członkiem zarządu WEC – Światowej Konfederacji Pracy – organizacji reprezentującej agencje zatrudnienia w Europie. Kilkukrotnie nagradzana w prestiżowych rankingach najbardziej wpływowych kobiet w branży HR, Businesswoman Roku 2014, w top 10 kobiet w biznesie w 2017 według Pulsu Biznesu, Osobowość roku 2019.
 

RZ_2.jpg
Robert Zapotoczny
Prezes PFR Portal PPK

Współtwórca ustawy o pracowniczych planach kapitałowych. Politolog i ekonomista.  

Posiada wieloletnie doświadczenie w sektorze ubezpieczeniowym. Początkowo jako dyrektor sprzedaży w wiodących na polskim rynku firmach ubezpieczeniowych,  od 2016 członek międzyresortowego zespołu pracującego nad ustawą o pracowniczych planach kapitałowych , w strukturze grupy kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju.  

Aktualnie kierując spółką PFR Portal PPK odpowiada za promowanie długoterminowego oszczędzania w ramach PPK. Pochodzi ze Śląska,  w wolnym czasie podróżuje, interesuje się historią, jest pszczelarzem.

Katarzyna Żukowska

Adwokat w praktyce prawa pracy kancelarii Wardyński i Wspólnicy. Zajmuje się indywidualnym i zbiorowym prawem pracy. Ma doświadczenie w restrukturyzacjach zatrudnienia obejmujących transfery i zwolnienia pracowników. Doradza w zakresie nawiązywania i rozwiązywania stosunków pracy, w tym kadry menedżerskiej wyższego szczebla oraz pracowników chronionych. Zajmuje się także problematyką ochrony danych osobowych. Uczestniczy w badaniach prawnych spółek (due diligence). Z kancelarią Wardyński i Wspólnicy jest związana od 1998 r.